Επίσημη σελίδα ΟΑΚΚΕ

 Χαλκοκονδύλη 35, τηλ-φαξ: 2105232553 email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

H OAKKE KATEBAINΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ

ΧΑΡΗ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΘΥΣΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ  ΤΗΣ. Η ΚΑΜΠΑΝΙΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

Ήταν συγκινητικός ο τρόπος με τον οποίο τα μέλη και οι φίλοι της ΟΑΚΚΕ ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά της «για να είναι η ΟΑΚΚΕ εκεί» στις εκλογές στις 20 του Σεπτέμβρη. Πραγματικά έπεσε σαν ηλεκτρισμός το σύνθημα για την αληθινά μοναδική αντίσταση στο εγκληματικό καθεστώς.Έτσι εξασφαλίστηκαν τα πρώτα απαραίτητα χρήματα για το κατέβασμα που είναι για την αγορά παραβόλων και την κατάθεσή τους από τους δικαστικούς επιμελητές, για την προκαταβολή για το τύπωμα και την αποστολή ψηφοδελτίων και για υπόλοιπα έξοδα. Συνολικά μαζεύτηκαν 18.000 ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι σε ένα αρκετά κοντινό διάστημα πρέπει να δοθούν κι άλλα χρήματα για να εξοφληθούν συνολικά οι εκλογικές μας υποχρεώσεις. Καταλαβαίνει κανείς πόσο είναι απαραίτητη η συνέχιση της οικονομικής εξόρμησης.

Καλούμε τους φίλους μας να συνεχίσουν την προσπάθεια και την προσφορά τους ξέροντας ότι ακόμα κι ένα μικρό ποσό είναι πολύ μεγάλη υπόθεση για μας.

Δημοσιεύουμε παρακάτω το ψηφοδέλτιο της ΟΑΚΚΕ με τους υποψήφιους στις 56 περιφέρειες της χώρας:

 

1) Β΄ ΑΘΗΝΩΝ: Ηλίας Ζαφειρόπουλος, πολ. μηχανικός
2) Α΄ ΑΘΗΝΩΝ: Ελένη Κωνσταντινοπούλου, ιδ. υπάλληλος
3) Α΄ ΠΕΙΡΑΙΑ: Στάη Άννα, υπομηχανικός
4) Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ: Διονύσης Γουρνάς, ηλεκτροσυγκολλητής
5) ΑΤΤΙΚΗΣ: Γιάννης Νικολόπουλος, μαθηματικός
6) Α΄ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ: Πιέρρος Γουρνάς, τεχνίτης
7) Β΄ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ: Βαγγέλης Παπουτσής, οινολόγος
8) ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ: Ελένη Γαντζάκη, ιδ. υπάλληλος
9) ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ: Ευστράτιος Καρίπης, μεταλλεργάτης
10) ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Παναγιώτης Μαυρονικόλας, ιδ. υπάλληλος
11) ΑΡΤΑΣ: Ειρήνη Μπουρίτη, ιδ. υπάλληλος
12) ΑΧΑΪΑΣ: Γιώργος Παγωμένος, ιδ. υπάλληλος
13) ΒΟΙΩΤΙΑΣ: Γιώργος Ζαφειρόπουλος, γραφίστας
14) ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Βασιλεία Ζαραφίδου, οικιακά
15) ΔΡΑΜΑΣ: Οδυσσέας Μωραΐτης, μεταλλεργάτης
16) ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: Βαρβάρα Λειβαδίτη-Αλικανιώτη, συνταξιούχος
17) ΕΒΡΟΥ: Σοφία Χουρίδου, άνεργη
18) ΕΥΒΟΙΑΣ: Βασιλική Μήλτσου, συνταξιούχος
19) ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: Ταξιάρχης Γκορόγιας, βιομηχανικός εργάτης
20) ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Χρήστος Λιασόπουλος, ιδ. υπάλληλος
21) ΗΜΑΘΙΑΣ : Ροζέλλα Μαστοράκη, ιδ. υπάλληλος
22) ΗΛΕΙΑΣ: Αργυρώ Στεφοπούλου, συνταξιούχος
23) ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Χρήστος Λασκαρίδης, Φυσικός
24) ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ: Μιχάλης Παγωμένος, ηλεκτρολόγος
25) ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Παύλος Καρύδης, σωληνουργός
26) ΚΑΒΑΛΑΣ: Παναγιώτης Τέννες, μηχ/γος-μηχ/κός
27) ΚΑΡΔΙΤΣΗΣ: Δημήτρης Κανσός, μεταλλεργάτης
28) ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Γαλάτεια Κυπραίου, οικιακά
29) ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Θεοδώρα Δαλιέτου, ιδ. υπάλληλος
30) ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ: Παρασκευή Σιανδρή, ιδ. υπάλληλος
31) ΚΙΛΚΙΣ: Ελένη Ζαφειροπούλου, ιδ. υπάλληλος
32) ΚΟΖΑΝΗΣ: Ηλίας Τσολομίτης, συνταξιούχος
33) ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Παναγιώτης Χρήστου, μεταλλεργάτης
34) ΚΥΚΛΑΔΩΝ: Θανάσης Νικολάου, μουσικός
35) ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Μαρία Ροδίτου, ελ. επαγγελματίας
36) ΛΑΡΙΣΗΣ: Θανάσης Κοφίνας, μαθηματικός
37) ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Βαγγέλης Γαλάνης, μηχανικός
38) ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Διονύσης Βόγλης, μεταλλεργάτης
39) ΛΕΣΒΟΥ: Νίκος Σοφτζόγλου, φοιτητής ΤΕΙ
40) ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ: Ειρήνη Κούτελου, δικηγόρος
41) ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Βαγγέλης Χρήστου, ιδ. υπάλληλος
42) ΞΑΝΘΗΣ: Γιώργος Σοφτζόγλου, πτυχιούχος Φιλοσοφικής
43) ΠΕΛΛΗΣ: Στέργιος Γκιουλάκης, ναυτεργάτης
44) ΠΙΕΡΙΑΣ: Ελεάνα Ζαραφίδου, ιδ. υπάλληλος
45) ΠΡΕΒΕΖΗΣ: Σπύρος Καββαδάς, άνεργος
46) ΡΕΘΥΜΝΗΣ: Κων/νος Πολυδεύκης, συν/ξιούχος μεταλλεργάτης
47) ΡΟΔΟΠΗΣ: Άννα Παλαβιτσίνη, φιλόλογος
48) ΣΑΜΟΥ: Χρήστος Κωνσταντινόπουλος, ιδ. υπάλληλος
49) ΣΕΡΡΩΝ : Αναστασία Μπασκούτα, συν/ξιούχος εκπαιδευτικός
50) ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Σωτήρης Βάσκος, ηλεκτρολόγος
51) ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ: Γιάννης Πολυδεύκης, σωληνουργός
52) ΦΛΩΡΙΝΗΣ: Κων/νος Κούτελος, ιδ. υπάλληλος
53) ΦΩΚΙΔΟΣ: Βαρβάρα Σέγκου, άνεργη
54) ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Ηλίας Ζαφειρόπουλος, πολ. μηχανικός
55) ΧΑΝΙΩΝ: Μαρουσώ Μπρόφα, σχεδιάστρια
56) ΧΙΟΥ: Γιάννης Ρήγας, ιδ. υπάλληλος